Warsztatowa sobota w Ostrowcu Świętokrzyskim

14 czerwca 2016
Warsztatowa sobota w Ostrowcu Świętokrzyskim

Tym razem uczestnicy warsztatów Świętokrzyskiej akademii Edukacji Kulturowej spotkali się z Szymonem Pietrasiewiczem, który zapoznał ich między innymi ze swoją oryginalną działalnością w rodzinnym mieście- Lublinie.
Szymon Pietrasiewicz pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie pełni stanowisko kierownika Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie “Rewiry”. Jest aktywistą miejskim, animatorem projektów kulturalno – społecznych, oraz kulturoznawcą. Znany jest z realizacji projektów artystycznych w przestrzeni miejskiej.
Podczas dwuczęściowych warsztatów, uczestnicy poznali teorię dobrych praktyk oraz przybliżono im narzędzia jakimi dysponuje współczesny animator kultury. Sporo dyskusji poświęcone było na definiowanie i poznawanie lokalnych problemów z jakimi borykają się osoby związane z kulturą na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. W drugiej części, prowadzący pokazał uczestnikom szereg przykładowych akcji, które sam organizował w swoim rodzinnym mieście. Wiele z nich było bardzo oryginalnych, nowatorskich i zaskakujących. Ich wielką wartością było pokazanie, że oryginalny pomysł pozwala na aktywizację mieszkańców i wciągnięcie ich w przestrzeń, która jest obiektem zainteresowania Bardzo Młodej Kultury. Mamy nadzieję, że wiele z tych pomysłów zainspiruje uczestników naszych spotkań. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.