Warsztatowa niedziela w Ostrowcu Świętokrzyskim.

21 czerwca 2016
Warsztatowa niedziela w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Powoli zbliżamy się do końca etapu warsztatowego w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. W Ostrowcu Świętokrzyskim, swoją wiedzą w miniony weekend dzielił się Zbigniew Mieruński z Pracowni Sztuki Społecznej.

Zbigniew Mieruński to trener, superwizor, animator społeczno-kulturalny, ekspert ds. rozwoju lokalnego i animacji społecznej, który ma ponad 16-letnie doświadczenie trenerskie. Specjalizuje się w diagnozie zasobów i potrzeb, partnerstwach lokalnych, planowaniu strategicznym samorządów i instytucji kultury, a także w pisaniu projektów i aktywizacji społeczności lokalnych. Współpracuje z wieloma partnerami zagranicznymi takimi jak Ukraina, Białoruś, Rosja, Mołdowa, Litwa, Ukraina i Gruzja. Od 1998 roku związany jest z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali metody „odkrywania” skarbów kultury lokalnej i w oparciu o nie konstruowania narzędzi edukacyjno-animacyjnych. Czasem sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tuż pod naszymi nosami kryją się ogromne zasoby, które możemy wykorzystać w pracy na rzecz kultury. Uczestnicy warsztatów tworzyli tak zwane mapy mentalne okolicy, które pozwalały im określić te zasoby i budować bazę dla swoich przyszłych projektów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.