Ostatnie warsztaty w Ostrowcu Świętokrzyskim za nami!

30 czerwca 2016
Ostatnie warsztaty w Ostrowcu Świętokrzyskim za nami!

Cykl warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej dobiegł końca. W miniony weekend w Ostrowcu uczestnicy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Aleksandrę Drzazgę. Jak sami to określili, była to wisienka na torcie, wieńcząca intensywne szkolenia w zakresie animacji kultury.

Aleksandra Drzazga to nauczyciel gimnazjalny, prowadzący zajęcia wychowanie do twórczości Teatr w ramach autorskiego programu Klasy Aktywności Twórczej w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Jest absolwentką Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Jest również uczestniczką Programu Liderki Teatroteki Szkolnej organizowanego przez Instytut Teatralny im.Z.Raszewskiego w Warszawie.

“Refleksyjność wobec siebie i rzeczywistości jako podstawa pracy edukatora” oraz „Przeżycie teatralne, doświadczanie sztuki jako element wspierający edukację kulturalną” to tematy zaproponowane przez autorkę warsztatów. Program obejmował kwestie związane z przygotowaniem młodego człowieka do odbioru sztuki teatralnej, form pracy z teatrem, a także z kształceniem kompetencji obywatelskich i społecznych, jaką daje bezpośredni kontakt młodego człowieka ze sztuką. Zajęcia skupiały się także na przyszłych edukatorach i rozwijaniu ich wrażliwości na język teatru, a także szerokie spektrum możliwości edukacyjnych i animacyjnych jakie otwiera ta forma aktywności.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych arcyciekawych zajęć.