Wystartował konkurs regrantingowy II edycji ŚAEK

Wystartował konkurs regrantingowy II edycji ŚAEK

Po zakończonych warsztatach z zakresu edukacji kulturowej przyszedł czas na kolejny etap projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Konkurs regrantingowy, do którego mogą przystąpić wszyscy uczestnicy tegorocznych warsztatów, jest jednym z elementów programu Bardzo Młoda Kultura finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz Województwo Świętokrzyskie.

Każdy z uczestników warsztatów do 22 maja 2017 roku do godziny 15.00 może przystąpić do konkursu składając wniosek opisujący ideę projektu. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w wersji papierowej i elektronicznej (np. na nośniku CD, DVD, pendrive).

Od tego momentu równo przez tydzień komisja ekspertów dokona analizy wszystkich zgłoszonych projektów i wyłoni najlepsze propozycje, które wezmą udział w kolejnym etapie konkursu. Ich lista zostanie opublikowana 29 maja 2017 roku na stronie ŚAEK.

Kluczowe w kontekście całej Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej są projekty przygotowywane przez dzieci we współpracy z ich opiekunami i takie będą miały największą szanse na otrzymanie grantu. Jak mówiła Weronika Idzikowska, „Bardzo Młoda Kultura” to program, który kładzie nacisk na aktywizowanie dzieci poprzez ich współpracę, swobodę podejmowania decyzji, czasem nawet wbrew dotychczasowym standardom, co pozwoli im nauczyć się stawiać przed sobą cele, a później w odpowiedni sposób do nich dążyć i je realizować.

W załącznikach dostępne są pełny regulamin konkursu wraz z wnioskami aplikacyjnymi.

SAEK Regulamin regrantingu 2017

zał 1 wniosek etap 1 Regranting – 2017

zał 2 wniosek etap 1 Regranting – 2017