Spotkanie realizatorów zwycięskich projektów SAEK

30 czerwca 2017
Spotkanie realizatorów zwycięskich projektów SAEK

W piątek, 30 czerwca 2017 roku w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z uczestnikami programu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Prowadzącym warsztaty był dobrze znany wszystkim beneficjentom projektu, Jacek Gralczyk, który dokonał szczegółowej analizy każdego ze zwycięskich projektów, które otrzymają finansowe wsparcie w postaci grantu przyznanego w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej realizowanego przez WDK w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura.

W trakcie spotkania każdy z przedstawicieli zwycięskich projektów krótko przybliżył główne założenia i cele dotyczące realizowanego przedsięwzięcia oraz wysłuchał cennych wskazówek prowadzącego. Uczestnicy mieli także wzajemnie ocenić swoje pomysły oraz wymienić się zdobytym już doświadczeniem i często pomocnymi uwagami.

 

„Każdy z pięciu projektów jest bardzo ciekawą propozycją i ma w sobie duży potencjał. W mojej ocenie są one bardzo dobrze przygotowane zarówno od strony kulturowej, jak i pedagogicznej. Uważam, że jeśli zostaną zrealizowane tak, jak zostały przygotowane wnioski to przysłużą się lokalnej społeczności” – mówił Jacek Gralczyk dodając, że program Bardzo Młoda Kultura jest pierwszą od wielu lat, tego typu systemową interwencją Państwa, wspierającą edukację kulturową. Ten program jest zatem idealnym przykładem dla instytucji, ośrodków kultury, że edukacją kulturową warto się zajmować.

W spotkaniu realizatorzy projektów poznali też metody finansowania i przygotowywania dokumentacji finansowej potrzebnej do prawidłowego rozliczania projektów.

Szczegółowe informacje o każdym ze zwycięskich projektów dostępne będą na stronie internetowe SAEK już wkrótce. Zapraszamy!