Konferencja podsumowująca działania ŚAEK w 2017 roku

10 listopada 2017
Konferencja podsumowująca działania ŚAEK w 2017 roku

Szukasz skuteczniejszych metod i narzędzi pracy z dziećmi w obszarze animacji kultury – przyjdź do nas. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty prowadzone w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Województwo Świętokrzyskie.

 

Warsztaty skierowane do nauczycieli oraz animatorów kultury odbędą się 24 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach konferencji podsumowującej drugi rok działań programu Bardzo Młoda Kultura. W jej trakcie zaprezentowane i podsumowane zostaną efekty pracy w 2017 roku.

 

Szczegółowy program konferencji:

 

Godz. 11.00                     Otwarcie konferencji (Sala Kominkowa WDK)

Godz. 11.10 – 11.20        Podsumowanie działań w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej w 2017 roku

Godz. 11.20 – 12.30       Prezentacja projektów zrealizowanych w 2017 roku w ramach konkursu regrantingowego ŚAEK:

 

  • Nam się nie nudzi, gdy nas źródło budzi – Kapkazy
  • SmykoŚwiaty – Szydłów
  • Się staję – Skarżysko-Kamienna
  • Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skalbmierz
  • Mali odkrywcy wyobraźni – Rzuchów

 

12.30 – 12.45                  Poczęstunek

12.45 – 16.00                  Warsztaty fakultatywne (około 14.30 – przerwa kawowa)

 

  •     Warsztat I: Praktyczne ożywianie rzeczywistości – animacja społeczno-kulturowa w praktyce – dr Paulina Forma (Sala Kominkowa WDK)

 

  •     Warsztat II: Między pasją a skutecznością, czyli jak uczyć, inspirować, fascynować – Dorota Nawrotek (Sala nr 39, WDK)

 

Warsztat prowadzony przez dr Paulinę Formę stanowi przykład do zajęć z grupami różnego typu i różnej wielkości. Oparty jest na wszechstronnej, ale zarazem specjalistycznej wiedzy. Obejmuje praktyczne narzędzia, które mogą stanowić podstawę przyszłej pracy animatora w środowisku lokalnym, a także być wykorzystywane w wielu instytucjach i organizacjach związanych z obszarem edukacji, działań prospołecznych oraz kultury i sztuki, zarówno w skali lokalnej, jak i ogólnokrajowej. Dzięki możliwości praktycznego wykorzystywania zaproponowanych podczas warsztatów metod, technik i narzędzi  animacji, uczestnicy będą potrafili zaplanować i wprowadzać pożądane zmiany społeczne w swoich środowiskach.

Podczas drugiego zaproponowanego warsztatu, którego gospodarzem będzie Dorota Nawrotek, uczestnicy poznają zasady efektywnego uczenia się oraz sprawdzone techniki wspomagające koncentrację i zapamiętywanie. W atmosferze wspólnej zabawy będzie można nabyć wiele praktycznych umiejętności, przetestować aktywizujące metody pracy z grupą, sięgnąć do źródeł motywacji i kreatywności. Swobodna forma warsztatu stworzy także przestrzeń do wymiany refleksji i doświadczeń.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane wybranym warsztatem prosimy o nadesłanie wypełnionego zgłoszenia pocztą na adres: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, lub na adres e-mail: akademia@wdk-kielce.pl w terminie do 21 listopada 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszenia dostępny w załączniku.

 

Załącznik:

Formularz zgłoszenia