A ku ku. Tu folk’n’roll

4 października 2018
A ku ku. Tu folk’n’roll

„A ku ku Folk’n’roll  to  projekt, który wciąga nas i pochłania coraz bardziej. Młodzież z rockowych zespołów „Celibat” i „White stripes”  z  Młodzieżowym Domu Kultury oraz dzieci  z  kapeli ludowej  fundacji Kukułeczka  mocno przygotowują się do wspólnego koncertu. Młodzież tworzy ten projekt  przy wsparciu merytorycznym instruktorów muzycznych: Krzysztofa Stanika opiekuna rockmenów oraz Szczepana Królikowskiego opiekuna kapeli ludowej.

 

Repertuar wybrany, lista utworów zamknięta, teraz pozostaje szlifować to co wspólnie zaproponowali. Koncert tuż tuż…  Bo już 14 października.  Pomysłów przybywa, a czas nas goni. W trakcie działań okazuje się, że pomysł połączenia dwóch, na co dzień odrębnie funkcjonujących, muzycznych  światów jest  trafiony i z pewnością nie poprzestaniemy na jednym projekcie.

Oprócz pracy nad muzyczną stroną projektu  dzieci i młodzież zajmują się także jego promocją.  Jedna z uczestniczek, młoda skrzypaczka  Jagoda podsunęła i opracowała graficznie  motyw symbolizujący projekt, który stał się niejako naszym logo. Polne kwiaty zatknięte w gryf gitary elektrycznej to „ A ku ku: folk’n’roll”.  Powoli dopinamy wszystko na ostatni guzik: sala jest, plakaty i zaproszenia wydrukowane, repertuar i program koncertu opracowany, zaproszenia są i niebawem dotrą do adresatów. Są  też  przyjaciele zespołów, którzy  wystąpią wspólnie z nami 14 października  o godzinie  17:00 w Starachowickim Centrum Kultury.

Przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

 

Kukułeczka i MDK