“Folklor w edukacji kulturowej” tematem warsztatów ŚAEK

4 października 2018
“Folklor w edukacji kulturowej” tematem warsztatów ŚAEK

Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprasza na bezpłatny warsztat pt. „Folklor w edukacji kulturowej”. Zajęcia skierowane są do osób pracujących z dziećmi i młodzieżą: nauczycieli, instruktorów, animatorów kultury, a także wszystkich zainteresowanych.

 

Podczas warsztatu uczestnicy poznają ludowe tradycje, obrzędy i zwyczaje Ziemi Świętokrzyskiej oraz dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać tę wiedzę w pracy z dziećmi i młodzieżą:

– Jak rozmawiać o folklorze w sposób przystępny dla młodych ludzi?

– Jak zainteresować dzieci i młodzież dziedzictwem naszych ojców?

– Jak wpleść elementy folkloru w program zajęć, stworzyć scenariusz widowiska obrzędowego?

 

Zajęcia poprowadzi Alicja Trukszyn – Instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, etnolog, konsultant i autorka wielu publikacji w zakresie folkloru.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztacie.

 

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie telefoniczne pod nr WDK: 41 36 55 133 lub elektroniczne na adres e-mail: akademia@wdk-kielce.pl w terminie do 12.10.2018 r.

 

Warsztat odbędzie się w ramach spotkania podsumowującego projekt „Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej” w latach 2016-2018 realizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”. Projekt współfinansowany przez Województwo Świętokrzyskie.

 

Serdecznie zapraszamy!